Neohodnoceno

Barolo DOCG Ravera

RÉVA BAROLO RAVERA je hluboké a mimořádně komplexní víno, které je zároveň vyvážené a elegantní. Vůně je kořenitá, s květinovými tóny, červeným a černým ovocem, tabákem. V ústech je kyselinka stále živá, zatímco tělo je hluboké, s hutnou, vytrvalou, ale sametovou tříslovinou.

 

Skladem
Kód: 271
2 541 Kč
Kategorie: E-SHOP
Hmotnost: 1.2 kg
ALKOHOL: 14,5% vol.
ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: vhodné pro delší archivaci
DENOMINACE: Barolo DOCG
DRUH: červené
FORMÁT: 0,75 l
ODRŮDA: 100% Nebbiolo
REGION: Piemonte
ROČNÍK: 2016
TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 18 - 20 °C
TYPOLOGIE: tiché
POPIS: Název výrobku: víno Vyrobeno v Itálii Výrobce: viz etiketa Dovozce: Mediagate s.r.o., Brno, ČR Obsahuje oxid siřičitý

RÉVA BAROLO RAVERA

NOVELLO - MGA RAVERA

POLOHA: Novello

VINAŘSKÁ PLOCHA: 3,5 ha | ve výšce: 380 m | EXPOZICE: PŮDA: jílovitý vápenec, velmi kompaktní, bohatá na minerály a vápenec | ODRUDA: Nebbiolo Michet

V Novellu, v oblasti Ravera Menzione Geografica Aggiuntiva, obhospodařujeme tři a půl hektaru vinic, z nichž jeden a půl hektaru je osázeno odrůdou Nebbiolo. Ravera je "magickým" místem pro Barolo, které díky půdám bohatým na jíl a vápenec získává ušlechtilou, robustní, ale elegantní strukturu vyznačující se bohatým aromatickým profilem. Charakteristickým rysem Ravery je její mikroklima: chladný vánek vanoucí z nedalekých Alp umožňuje dozrávání hroznů (které jsou zde všechny klony Nebbiolo Michet), z nichž se získávají hrozny s nezaměnitelnými organoleptickými vlastnostmi.

Barolo Ravera potřebuje dobrou dobu zrání, aby se co nejlépe projevilo: proto jsme se rozhodli přidělit mu 4 roky zrání, což je o jeden rok více, než je minimum povolené specifikací. Stejně jako Lazzarito, i Ravera vychází výhradně v nejlepších ročnících a pouze tehdy, pokud odpovídá našim  standardům chuti a výraznosti. Tato vinice dává Barolo Docg Raveravinifikované výhradně v nejlepších ročnících po pečlivé kontrole kvality.

www.revawinery.com

 

 

Zpět do obchodu