Neohodnoceno

Sauvignon IGT

KANTE SAUVIGNON

Křišťálově čistá slámově žlutá barva. Široký buket se zelenými tóny čerstvých středomořských bylin, máty peprné, bazalky a pak estragonu, v kombinaci s citronovým tónem limetky a cedru. Svěží a obklopující chuť, v níž jsou patrné tóny mořské borovice. Silné minerální tóny podtrhují krasový, dlouhý, elegantní a pikantní závěr.

Skladem
Kód: 103
1 107 Kč
Kategorie: Kante
Hmotnost: 1.2 kg
ALKOHOL: 12,0% vol.
ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: 2 - 5 let
DENOMINACE: Venezia Giulia IGT
DRUH: tiché/bílé
FORMÁT: 0,75 l
ODRŮDA: 100% Sauvignon Blanc
REGION: Friuli - Venezia Giulia
ROČNÍK: 2017
TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 10 - 12 °C
POPIS: Název výrobku: víno Vyrobeno v Itálii Výrobce: viz etiketa Dovozce: Mediagate s.r.o., Brno, ČR Obsahuje oxid siřičitý

KANTE SAUVIGNON
Venezia Giulia IGT - Azienda Agricola Kante.
Hrozny a vinice
Vyrobeno ze 100% hroznů Sauvignon Blanc, sklízených ručně.
Vinice
Nachází se v průměrné nadmořské výšce 250 m n. m. v Terstském krasu, na červené půdě a vápencové skále vyznačující se silným odvodněním. S hustotou výsadby 5 500 keřů na hektar, výnosem 1 kg na rostlinu a jednoduchým systémem školení Guyot je již 18 let symbolem autochtonního výzkumu vinařství.
Ve sklepě
Vinifikace bílého vína zahrnuje 12 měsíců zrání ve starých vyčerpaných barikových sudech z francouzského dubu a následně 6 měsíců stabilizace v oceli.
Konečný obsah alkoholu 12 %.
Degustace
Křišťálově čistá slámově žlutá barva. Sauvignon Kante se vymyká z řady. Široký buket na nose, zelené tóny čerstvých středomořských bylin, máty peprné, bazalky a pak estragonu, v kombinaci s citronovým tónem limetky a cedru. Svěží a obklopující chuť, v níž jsou patrné tóny mořské borovice. Silné minerální tóny podtrhují krasový, dlouhý, elegantní a pikantní závěr.

Zpět do obchodu