Neohodnoceno

San Salvatore Collalto - Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG Brut Millesimato

San Salvatore Collalto Brut Superiore DOCG má krásnou slámově žlutou barvu s bledě zelenými odlesky, což svědčí o jeho mimořádně osvěžujícím charakteru. Perlička, dlouhotrvající, elegantní a souvislá, exploduje do husté, živé pěny. V buketu se projevuje vůně právě dozrálého jablka Golden Delicious a hrušky Williams, v pozadí s půvabnou, příjemnou květinovostí. V chuti převládá osvěžující svěžest.

Skladem
Kód: 61
434 Kč
Kategorie: VÍNO
Hmotnost: 1.2 kg
ALKOHOL: 11,5% vol.
ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: 1-3 roky
DENOMINACE: Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG
DRUH: bílé
FORMÁT: 0,75 l
ODRŮDA: Glera + Bianchetta/Verdiso
REGION: Veneto
ROČNÍK: 2019
TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 6 - 8 °C
TYPOLOGIE: šumivé
POPIS: Název výrobku: víno Vyrobeno v Itálii Výrobce: viz etiketa Dovozce: Mediagate s.r.o., Brno, ČR Obsahuje oxid siřičitý

VINAŘSTVÍ COLLALTO

Historie hrabat z Collalta se začíná psát roku 958, kdy Berengarius, italský král, udělil Rambaldu I., předchůdci Collaltos, rozsáhlá luka, pastviny a vinice na úpatí kopců Trevisa na severu Itálie.

V současnosti je Azienda Agricola Conte Collalto jedno z nejrozsáhlejších vinařství. Dědicem této historické tradice, která je svým historickým dosahem jedinečná, je princezna Isabella Collalto de Croÿ, prvorozená prince Manfreda a princezny Trinidad di Collalto, která od roku 2007 osobně dohlíží na vinice a výrobu vína zděděné po svém otci s respektem k dlouhé rodinné historie.

Na 100 hektarů osázených vinic je věnováno produkci Collalto Prosecco Superiore. Toto, spolu s roční produkcí vysoce kvalitních vín, dělá z Conte Collalto jednoho z nejreprezentativnějších producentů Prosecco Superiore, prosecca od princezny.

Brut San Salvatore je pojmenovaný  podle kopce, na jehož vrcholu se nachází hrad San Salvatore. Na nejvyšší části kopce, kde neustále fouká vítr a kde je nejskalnatější půda, se nachází vinice, na které se pěstují hrozny pro Brut Salvatore.

Párování s jídly

Salvatore Brut je vynikající jako aperitivní víno a skvěle se hodí k rybím antipastám, lehkým smaženým rybám a vegetariánským polévkám a rizotům. Nejlépe si ho vychutnáte při teplotě 6-8 °C.

Zpracování vína

Hrozny se šetrně lisují, mošt se gravitačně usazuje a poté kvasí v ocelových tancích s kontrolovanou teplotou (18 °C). Víno zraje sur lie v oceli po dobu 3-6 měsíců.

Sekundární kvašení: víno získává perlení metodou Martinotti-Charmat. Po dlouhém zrání sur lie se víno filtruje a stáčí do lahví.

Zrání: Zrání: 4 měsíce v ocelových tlakových tancích, poté 1-2 měsíce v láhvi.

www.cantine-collalto.it

 

Zpět do obchodu