Neohodnoceno

Perky - Prosecco Treviso DOC Brut

Prosecco Perky Brut DOC se vyznačuje komplexní aromatikou, osvěžující svěžestí, sametovým pocitem v ústech, rozumným obsahem alkoholu a jemně kalibrovanou perlivostí.  Jemná zeleno-zlatá barva spolu s vůní ovoce a jarních květů vytváří skvělou svěžest.

Skladem
Kód: 52
360 Kč
Kategorie: VÍNO
Hmotnost: 1.2 kg
ALKOHOL: 11,0% vol.
ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: 1 - 3 roky
DENOMINACE: Prosecco DOC
DRUH: bílé
FORMÁT: 0,75 l
ODRŮDA: 100% Glera
REGION: Veneto
ROČNÍK: NV
TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 6 - 8 °C
TYPOLOGIE: šumivé
POPIS: Název výrobku: víno Vyrobeno v Itálii Výrobce: viz etiketa Dovozce: Mediagate s.r.o., Brno, ČR Obsahuje oxid siřičitý

VINAŘSTVÍ COLLALTO

Historie hrabat z Collalta se začíná psát roku 958, kdy Berengarius, italský král, udělil Rambaldu I., předchůdci Collaltos, rozsáhlá luka, pastviny a vinice na úpatí kopců Trevisa na severu Itálie.

V současnosti je Azienda Agricola Conte Collalto jedno z nejrozsáhlejších vinařství. Dědicem této historické tradice, která je svým historickým dosahem jedinečná, je princezna Isabella Collalto de Croÿ, prvorozená prince Manfreda a princezny Trinidad di Collalto, která od roku 2007 osobně dohlíží na vinice a výrobu vína zděděné po svém otci s respektem k dlouhé rodinné historie.

Na 100 hektarů osázených vinic je věnováno produkci Collalto Prosecco Superiore. Toto, spolu s roční produkcí vysoce kvalitních vín, dělá z Conte Collalto jednoho z nejreprezentativnějších producentů Prosecco Superiore, prosecca od princezny.

Párování s pokrmy

Prosecco Perky je skvělým aperitivním vínem, stejně jako skvělou volbou k prvním chodům z mořských plodů, smaženým jídlům obecně a čerstvým sýrům. Nejlépe si ho vychutnáte při teplotě 6-8 °C.

Zpracování vína

Vinifikace: hrozny se šetrně lisují, poté se mošt gravitačně usazuje a kvasí v tancích s řízenou teplotou 18 °C.
Druhotné kvašení: víno získává perlení metodou Martinotti-Charmat. Po období zrání sur lie a následné stabilizaci vinného kamene se víno filtruje a stáčí do lahví.
Zrání: Vinařství: 1 měsíc v ocelových tlakových tancích.

HO.RE.CA zákazníci - nás prosím kontaktujte na www.vicinoalvino.cz

 

www.cantine-collalto.it

 

 

 

 

Zpět do obchodu