Neohodnoceno

Malvasia IGT

KANTE MALVASIA

Barva je krásná intenzivní slámově žlutá. Malvasia Kante je mořská a jódová. Přímá a intenzivní vůně s výraznými svěžími a elegantními tóny, heřmánek, lípa, akátový med. Obklopující a plné tělo, na patře vyniká vápencová identita, dlouhý a vytrvalý jemně mandlový závěr. Dokonalá rovnováha kyselinky a minerality sjednocené slaným tónem.

Skladem
Kód: 97
1 107 Kč
Kategorie: E-SHOP
Hmotnost: 1.2 kg
ALKOHOL: 12,5% vol.
ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: 2 - 5 let
DENOMINACE: Venezia Giulia IGT
DRUH: bílé
FORMÁT: 0,75 l
ODRŮDA: 100% Malvasia Istriana
REGION: Friuli - Venezia Giulia
ROČNÍK: 2018
TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 10 - 12 °C
TYPOLOGIE: tiché
POPIS: Název výrobku: víno Vyrobeno v Itálii Výrobce: viz etiketa Dovozce: Mediagate s.r.o., Brno, ČR Obsahuje oxid siřičitý

KANTE MALVASIA
Venezia Giulia IGT 
Hrozny a vinice
Vyrobeno ze 100% hroznů Malvasia, sklízených ručně.
Vinice
Nachází se v průměrné nadmořské výšce 250 metrů v Terstském krasu, na červené půdě a vápencové skále vyznačující se silným odvodněním. S hustotou výsadby 5 500 keřů na hektar, výnosem 1 kg na rostlinu a jednoduchým systémem školení Guyot je již 23 let symbolem původního výzkumu vinařství.
Ve sklepě
Vinifikace bílého vína zahrnuje 12 měsíců zrání ve starých vyčerpaných barikových sudech z francouzského dubu a následnou 6měsíční stabilizaci v oceli.
Konečný obsah alkoholu 12,5 %.
Degustace
Barva je krásná intenzivní slámově žlutá. Malvasia Kante je mořská a jódová. Přímá a intenzivní vůně s výraznými svěžími a elegantními tóny, heřmánek, lípa, akátový med. Obklopující a plné tělo, na patře vyniká vápencová identita, dlouhý a vytrvalý jemně mandlový závěr. Dokonalá rovnováha kyselosti a minerality sjednocené slaným tónem.

www.kante.it

Zpět do obchodu