Neohodnoceno

Chardonnay IGT

KANTE CHARDONNAY

Zářivě slámově žlutá barva. Svěží a intenzivní vůně exotického ovoce, citrusů, grapefruitu a cedru; zelené tóny aromatických bylin, rozmarýnu, bobkového listu a máty. V ústech kulaté a vytrvalé s výraznou mineralitou. 

Skladem
Kód: 100
1 107 Kč
Kategorie: E-SHOP
Hmotnost: 1.2 kg
ALKOHOL: 13,0% vol.
ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: 2 - 5 let
DENOMINACE: Venezia Giulia IGT
DRUH: bílé
FORMÁT: 0,75 l
ODRŮDA: 100% Chardonnay
REGION: Friuli - Venezia Giulia
ROČNÍK: 2018
TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 10 - 12 °C
TYPOLOGIE: tiché
POPIS: Název výrobku: víno Vyrobeno v Itálii Výrobce: viz etiketa Dovozce: Mediagate s.r.o., Brno, ČR Obsahuje oxid siřičitý

KANTE CHARDONNAY
Region Venezia Giulia IGT.
Vyrobeno ze 100% hroznů Chardonnay, sklízených ručně.
Vinice se nachází se v průměrné nadmořské výšce 250 m n. m. v Terstském krasu, na červené půdě a vápencové skále vyznačující se silným odvodněním. S hustotou výsadby 5 500 keřů na hektar, výnosem 1,5 kg na rostlinu a jednoduchým systémem školení Guyot, který je již 18 let symbolem původního výzkumu vinařství.
Ve sklepě vinifikace bílého vína zahrnuje 12 měsíců zrání ve starých vyčerpaných barikových sudech z francouzského dubu a následně 6 měsíců stabilizace v oceli.
Konečný obsah alkoholu 13 %.
Degustace
Zářivě slámově žlutá barva. Svěží a intenzivní vůně exotického ovoce, citrusů, grapefruitu a cedru; zelené tóny aromatických bylin, rozmarýnu, bobkového listu a máty. V ústech kulaté a vytrvalé s výraznou mineralitou. Zrcadlo terroir, krasové a mořské.
Formáty -0,75 l.

www.kante.it

Zpět do obchodu