Neohodnoceno

Barolo DOCG Lazzarito Riserva

RÉVA BAROLO LAZZARITO

Je to vrcholné vyjádření síly odrůdy Nebbiolo. Je bohaté, přesvědčivé, strukturované, ale zároveň harmonické, projevuje se vůní zralého červeného ovoce, která přechází do tónů tabáku a máty. Chuť je pevná, jak jen vína Barolo ze Serralunga d'Alba mohou být, s důležitou a hlubokou, ale vyváženou tříslovinou.

Skladem
Kód: 277
13 020 Kč
Kategorie: E-SHOP
Hmotnost: 1.2 kg
ALKOHOL: 14,5% vol.
ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: vhodné pro delší archivaci
DENOMINACE: Barolo DOCG
DRUH: červené
FORMÁT: 0,75 l
ODRŮDA: 100% Nebbiolo
REGION: Piemonte
ROČNÍK: 2016
TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 18 - 20 °C
TYPOLOGIE: tiché
POPIS: Název výrobku: víno Vyrobeno v Itálii Výrobce: viz etiketa Dovozce: Mediagate s.r.o., Brno, ČR Obsahuje oxid siřičitý

RÉVA BAROLO LAZZARITO

MĚSTO: Serralunga d'Alba | Hektary: 1 ha | Výška: 380 m | EXPOZICE: jihovýchodní | PŮDY: Diano pískovec (břidlice a písek) bílé barvy s volnější strukturou než okolní půdy a vysokým obsahem vápence | Odrůda: Nebbiolo

Obděláváme jeden hektar vlastního pozemku v oblasti Lazzarito MGA, nádherné vinice, která se rozprostírá přesně v polovině dlouhého jazyka země, který se táhne obcí Serralunga d'Alba. Lazzarito je uznáváno jako jedna z nejprestižnějších cru. Půdy, které charakterizuje Arenarie di Diano, jsou velmi lehké, téměř bílé nebo s poněkud volnější strukturou než okolní půdy, složené z bahna, písku a vysokého obsahu vápence. Dávají plná, kulatá a robustní vína Barolo s neuvěřitelnou strukturou a tříslovinou, která vyžadují hodně času na zrání, aby se projevila v nejlepší formě.

Abychom plně respektovali vlastnosti Lazzarita, vybrali jsme jeho hrozny pro výrobu našeho vína Barolo Riserva, které se uvolňuje po pěti letech zrání. Barolo, které vychází pouze a jen v nejlepších ročnících, a to na základě přísné degustace a kontroly kvality.

Z této vinice získáváme Barolo Docg Lazzarito Riserva. Vinifikované pouze v nejlepších ročnících a pouze pokud splňuje naše požadavky na výraznost, 5 let zrání.

www.revawinery.com

Zpět do obchodu