Neohodnoceno

Barolo DOCG Cannubi

Elegance ve víně. Vyvážené víno začíná v nose tóny divoké růže a jemného koření, třešní a lékořice a při pití zahalí celé patro plností a komplexností. Dobře vyvážená kyselinka a tříslovina se prezentují zřetelným, ale jemným způsobem.

Skladem
Kód: 274
7 018 Kč
Kategorie: E-SHOP
Hmotnost: 1.2 kg
ALKOHOL: 14,5% vol.
ARCHIVAČNÍ POTENCIÁL: vhodné pro delší archivaci
DENOMINACE: Barolo DOCG
DRUH: červené
FORMÁT: 0,75 l
ODRŮDA: 100% Nebbiolo
REGION: Piemonte
ROČNÍK: 2018
TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 18 - 20 °C
TYPOLOGIE: tiché
POPIS: Název výrobku: víno Vyrobeno v Itálii Výrobce: viz etiketa Dovozce: Mediagate s.r.o., Brno, ČR Obsahuje oxid siřičitý

Réva BAROLO CANNUBI

MĚSTO: Barolo | Rozloha: 0.3 | Výška: 320 m | EXPOZICE: východní | PŮDY: směs tortonských a helvétských vápencových slínovců s přítomností písku a mikroprvků | Odrůda: Nebbiolo

Cannubi je pravděpodobně jednou z nejznámějších vinic na světě, je "králem" apelace Barolo a mnozí ji považují za historické srdce této apelace.  Vinice "požehnaná" přírodními živly, s dokonalým tvarem a mikroklimatem, která se zrodila na soutoku různých typů půd: Serralunga d'Alba, charakterizované formací Lequio, La Morra, vyznačující se Arenarie di Diano, a konečně půdy Monforte d'Alba, kde převládá Marne di Sant'Agata. Cannubi nám dává harmonická vína, která se vyznačují elegantními tříslovinami.

Rozhodli jsme se vinifikovat hrozny Cannubi na Barolo, tím se zvýrazní vlastnosti vinice, která dává Barolo s velkou vyvážeností, jemností a elegancí, se strukturou, která není přehnaně přísná.

Z této vinice se získává Barolo DOCG Cannubi.

Je vinifikované pouze v nejlepších ročnících a pouze pokud splňuje naše požadavky na výraznost, 3 roky zrání.

www.revawinery.com

Zpět do obchodu