O nás

Vinotéka & Winebar 

Zažijte s námi kousek Itálie v srdci Brna.

Ambicí winebaru a  vinotéky Vicino DiVino je nabídnout návštěvníkům v srdci Brna místo, kde budou moci na chvíli jakoby "vklouznout" do světa vůní, chutí a barev vín z celé oblasti Itálie.

Vinotéka Vicino DiVino má pro své hosty připraveno bezmála 200 druhů kvalitních vín. A nejen počet nabízených vzorků, ale také kvalita obsluhy činí z vinotéky Vicino DiVino jedno z míst, které byste si neměli nechat ujít!

Tým zkušených someliérů Vicino DiVino Vám poradí nejen s výběrem vín, ale prozradí i zajímavosti k jednotlivým vinařstvím a vinařským oblastem, které sami navštívili. Věříme, že znalost historie, původu, ale i těch nejmenších detailů je cestou, jak nejen ochutnat, ale i prožít jedinečnost vína, které ochutnáte právě zde. A může to být jen u jedné skleničky, nebo celý příjemný večer.

Díky proškolení someliérů Vicino DiVino přímo v oblasti Piemont, bude jejich výklad jistě poutavým zážitkem při Vaší ochutnávce i výběru vína. Už nyní se můžete těšit na představení světoznámých italských červených vín odrůdy Nebbiolo z oblastí Barolo a Barbaresco, odrůdy Barbera z oblastí Alba a Asti, a samozřejmě typická vína z Chianti, Montepulciana, Valpolicelly, Sicilie a dalších. Ani jsme nepodcenili výběr kvalitních bílých svěžích vín jako je Gavi, Soave, Arneis, Vermentino, Chardonnay, Carricante a další. Na co se můžete těšit je velký výběr šumivých vín jako Prosecco, Francia Corta, Alta Langa a další.

Vzhledem k tomu, že Italové milují Champagne, tak nemůže chybět ani tato francouzská výjimka v naší nabídce.